Anime Zone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Fazan fără închidere.
Byakugan (versiune nemodificata) I_icon_minitimeJoi Feb 21, 2013 10:45 pm Scris de Killua

» Arunca cu ceva in persoana de deasupra ta
Byakugan (versiune nemodificata) I_icon_minitimeVin Feb 15, 2013 7:42 am Scris de Andorea

» Ce ai face dacă... ?
Byakugan (versiune nemodificata) I_icon_minitimeVin Feb 15, 2013 4:58 am Scris de Andorea

» Ghicitoarea.
Byakugan (versiune nemodificata) I_icon_minitimeSam Feb 02, 2013 2:11 pm Scris de Andorea

» Descrieţi persoana de deasupra voastră într-un cuvânt.
Byakugan (versiune nemodificata) I_icon_minitimeSam Feb 02, 2013 6:11 am Scris de FlashDemon

» Anunt in legatura cu RPG!
Byakugan (versiune nemodificata) I_icon_minitimeMar Ian 29, 2013 5:19 am Scris de FlashDemon

» Să aflăm mai multe.
Byakugan (versiune nemodificata) I_icon_minitimeMar Ian 29, 2013 5:09 am Scris de Killua

» Rege/Regină
Byakugan (versiune nemodificata) I_icon_minitimeMar Ian 29, 2013 4:43 am Scris de FlashDemon

» În acest moment.
Byakugan (versiune nemodificata) I_icon_minitimeMar Ian 29, 2013 4:35 am Scris de FlashDemon

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 9, Vin Aug 17, 2012 7:06 am
Radio

 

 Byakugan (versiune nemodificata)

In jos 
AutorMesaj
FlashDemon
Administrator



Mesaje : 459
Data de inscriere : 10/08/2012
Varsta : 29

Jucator RPG
Univers RPG: Nume: Akise Hitsugaya

Byakugan (versiune nemodificata) Empty
MesajSubiect: Byakugan (versiune nemodificata)   Byakugan (versiune nemodificata) I_icon_minitimeMier Dec 26, 2012 3:00 am

Majeh chiar nu are ocupatie asa ca se duce dupa doi deadmani,acei 2 deadmani aveau ceva special,despre care majeh nu stia nimic.Majeh incepe sa patruleze ca prostul prin oras dar nu vede nimic,se plimba si pana la inchisoarea deadman wonderland tot nimic,lui Majeh ii s-a facut somn dar totusi stia ca macar cand termina cu acei 2 deadmani poate sa doarma cat vrea el si poate sa doarma linistit deoarece nimeni nu o sa ii comenteze ca nu a facut nimic in ziua respectiva.Majeh continua sa se plimbe si dupa ce s-a terminat de plimbat deschide un portal spre soul society ca sa intre,dar nu functioneaza."ce se intampla?"se intreaba majeh in gand dupa care vrea sa se duca in alt loc,un loc in padure unde s-a antrenat si unde nu mai sunt copaci deoarece mai tot in jur e cenusa,se duce acolo si toti copacii sunt intregi.Majeh incepe sa rada si foloseste noren merkuri peste tot in jurul lui."dupa cum as fi gandit,el nu are de unde sa stie cum arata soul society si nici nu are cum sa stie ce am facut acum o saptamana,ttul era doar o iluzie handicapata,din pacate nu a functionat"spune majeh in gand dupa care se uita in jur si nu vede pe nimeni,oricum,se trezeste in alt loc,majeh incepe sa se plimbe si se gandeste ca adversarul poate foloseste ceva bariera de invizibilitate sau poate,"daca nu cumva...poate sa vada reiatsu-ul,doar daca ar fi putut vedea reiatsu-ul putea sa isi dea seama ca eu urmez sa scap din iluzie folosind noren merkuri,altfel nu avea cum sa isi dea seama,dar atunci de ce nu m-au facut KO?,oare a fost mult prea scurt,mi s-a parut mie mult mai lung si defapt a durat mai putin?nu spun ca e imposibil deoarece e ceva,oricum,acum trebuie sa ii gasesc "spune majeh in gand.Majeh moare de ciuda si de nervi deoarece nu poate sa ii gaseasca."bine....acum ce as putea face?"spune majeh in gand.Majeh se intinde pe pamant si se gandeste ca ei nu au cum sa fie prea departe,majeh incepe sa foloseasca shunpo si se uita peste tot la un km departare.Majeh e extrem de obosit din cauza chestii asteia dar nu are ce face.Majeh se gandeste ca nu au fi avut cum sa scape asa de rapid si ca doar sa fie invizibili sau ceva de genul se putea.Majeh incepe sa se gandeasca cum sa ii prinda,si se gandeste,si bum,ii vine o idee in cap,ojigiri plant ataca orice,sau cel putin aproape orice,majeh se gandeste sa planteze cate una la fiecare 10 metrii,desi asta l-ar face extrem de vulnerabil ramanand fara energie,deci se hotaraste sa nu incerce si isi spune sa astepte,dar isi da seama sa planteze ojigiri plant in jurul lor,doar in partea exterioara,ar trebui plantate cam 20 de ojigiri plant si majeh se pune pe treaba si dupa aceea doar asteapta si asteapta,si asteapta,pana moare de plictiseala.Majeh inchdie ochii si se pune sa se culce si adoarme,dintr-o data se aude un sunet si el se trezeste."asta e ziua mea norocoasa"spune majeh in gand dupa care se indreapta spre zona de unde venea sunetul si insfarsit,gaseste 2 deadmani,care au fiecare cate 2 ochi extrem de ciudati."deci ei sunt cei 2 deadmani...se pare ca au niste ochi extrem de ciudati,unul ii are rosii cu puncte si celala complet albi,frumoasa treaba"spune majeh in gand dupa care spune:
-Deci voi sunteti 2 deadmani care m-au facut sa imi pierd ziua,oo doamne,ce o sa v-o luati,nimeni nu incurca somnul meu!
Cei 2 sunt tacuti si il ataca pe majeh,unul dintre ei isi scoate sabia si o arunca spre majeh,majeh se fereste,dar in acelas timp celalalt se indreapta spre el si il loveste pe majeh cu palma pe care o tine asa : majeh este lovit in burta extrem de rau si se enerveaza extrem de tare,dar scuipa sange si simte ca a ramas fara umpic din energie."bine,si acum ce fac,e 2 vs 1,nu e corect...pentru ei"spune majeh in gand care mai planteaza cateva ojigiri plant si creeaza un rose whip,majeh il prinde pe cel cu ochii albi care a venit inspre el si l-a lovit si l-a prins de gat dupa care l-a dat cu capul de pamant pana era plin de sange,majeh il prinde si il arunca intr-o parte dupa care spune folosind shunpo si aparand in fata tipului cu ochi rosii:
-Mr Cu-Ochii-Rosii,ce ai prefera,o moarte,inceata sau una mai rapida?
Tipul se indeparteaza de majeh si trimite spre el o bila de foc,se fereste de atac si foloseste sokatsui,tipul foloseste si el sokatsui."ce nai.."spune majeh in gand dar nu apuca sa termine deoarece este atacat iar,de data asta cu un atac mai rapid cu mai multe pasari facute din foc dupa care este prins de pamant de niste plante."oh,la naiba"spune majeh in gand dupa care este ovit in spate de catre celalat care l-a aruncat intr-o parte mai devreme."bine...acum nu e corect pentru mine,e 2 vs 1,ce naiba?".Majeh este lovit de 32 de lovituri consecutive extrem de rapide si simte ca ramane din ce in ce mai mult cu mai putina energie."bine,si acum ce naiba fac?,cred ca mai bine as folosi acum senbonzakura si i-as face KO inainte sa nu mai am cum".Majeh se strofoca sa se ridice si se gandeste sa ii ia pe rand,ca altfel nu are cum,il va bate pe cel cu ochii albi in atunci si pe celalt il va bate in alta zi.Majeh se strofoca din ce in ce mai tare si reuseste sa se dezlipeasca de pamant dupa care il ia de gat pe cel cu ochii albi si foloseste shunpo ca sa plece cat mai rapid,dupa ce s-a indepartat foarte mult asa incat cel cu ochi rosii sa nu ii poata urmari il pune pe tip jos si spune:
-Nu ai cum sa fugi,imi pare rau,poti sa incerci dar nu vei reusi.
-Nici nu intentionez,te pot bate si singur,esti extrem de slab pentru un shinigami Mr Bun-De-Nimic,cineva puternic ne-ar fi batut pe amandoi deodata,dar tu nu esti cazul,desi ai fost destul de inteligent pentru ce ai facut,te felicit,oricum totul o sa se intample cum cred eu si o sa te bat de nu mai stii cum te cheama,bine,hai sa incepem.
Majeh trimite un sokatsui,majeh a dezactivat senbonzakura kageyoshi si a trimis-o inapoi la stagiul de shikai.Deadmanul se fereste si se indreapta spre majeh cu o viteza destul de mare si incearca sa il loveasca in burta,mana lui facandu-se albastruie si majeh incearca sa foloseasca shunpo ca sa se indeparteze dar deadmanul e mai rapid si deja majeh a fost lovit inainte sa apuce sa foloseasca shunpo si simte ca nu mai are adsa de multa energie spirituala in corp."trebuie sa il bat cat mai rapid deoarece in ritmul asta ajung sa raman fara niciun pic de reiatsu si ala e deja instant KO"spune majeh in gand dupa care continua sa se bata
Sus In jos
https://animeprivatezone.forumgratuit.ro
 
Byakugan (versiune nemodificata)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Zone :: Universul RPG :: Locuri inafara orasului :: La munte-
Mergi direct la: